Moskitiery na balkon Warszawa

Moskitiery są specjalnymi siatkami, które umieszczamy w oknach oraz drzwiach balkonowych. Ich głównym zadaniem jest zatrzymanie wlatujących do środka owadów, które mogą nam zakłócać spokojny wypoczynek. W ten sposób wyeliminujemy również ryzyko ugryzień i ukąszeń.

Moskitiery na balkon - Warszawa

Moskitiery na balkon (Warszawa) to skuteczna ochrona przed insektami, które dają się we znaki szczególnie wiosną i latem. Na rynku możemy znaleźć siatki zakładane na okna, drzwi balkonowe oraz tarasowe. Najlepiej jest zamontować je we wszystkich pomieszczeniach, które chcemy objąć ochroną. Ich bardzo dużą zaletą jest to, że nie kolidują z plisami czy roletami. Moskitiery na balkon w Warszawie montują zarówno właściciele domów usytuowanych blisko terenów zielonych, jak i osoby wypoczywające w domkach letniskowych, przyczepach kempingowych czy altankach na działce.

Dlaczego warto zainwestować w moskitiery balkonowe?

Moskitiery balkonowe są niezwykle praktycznym udogodnieniem. To zabezpieczenie przydaje się szczególnie latem, gdy śpimy przy otwartych oknach i drzwiach. Pomagają skutecznie chronić się przed insektami dostającymi się do środka, ale także różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Moskitiery na balkon (Warszawa) są niezwykle trwałym i estetycznym rozwiązaniem, a ich wygląd można dopasować do kolorystyki stolarki okiennej.

Jednym z najprostszych rozwiązań są moskitiery ramkowe, które stosuje się w oknach pionowych lub drzwiach, które na co dzień nie są w użytku. Taki produkt montuje się na cały sezon za pomocą listew magnetycznych, uchylnych blaszek albo pojedynczych magnesów. Innym modelem na balkon są moskitiery rolowane. Montuje się je na stałe i działają podobnie jak standardowe rolety okienne. Siatka zwija się do kasety, która zamontowana jest na górnej części skrzydła drzwi balkonowych.

Ostatnim rodzajem są moskitiery otwierane. Montuje się je na zawiasach do ramy drzwi lub do ościeża. Ze względu na to, że taki model posiada dość duże rozmiary, to rama najczęściej dodatkowo wzmocniona jest i usztywniona specjalnym profilem poprzecznym. Skrzydła z moskitierą posiadają specjalny uchwyt do otwierania i mogą być wyposażone w magnesy utrzymujące je w pozycji zamkniętej albo samozamykacz.

Jak wybrać odpowiednią moskitierę na balkon?

Moskitiera na drzwi balkonowe musi być przede wszystkim dopasowana pod względem odpowiednich wymiarów. Dobrze dobrana siatka będzie nie tylko dyskretna, ale również nie zaburzy aranżacji całego pomieszczenia. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego wariantu moskitiery balkonowej w Warszawie, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy doradzą jaki produkt wybrać, aby podnieść komfort codziennego życia.